Tongue River Track and Field Invitational Results

Girls 100 Meter Dash

1 Clemens, Baylee Big Horn 13.12 3 10
2 Mullaney, Reagan Tongue River 13.13 3 8
3 Longfellow, Denni Normative Se 13.91 3 6
4 Atkinson, Sydney Big Horn 14.08 1 5
5 Peyrot, Jacy Sheridan Hig 14.13 3 4
6 Grutzmacher, Amber Sheridan Hig 14.18 2 3
7 Thoney, Alicia Sheridan Hig 14.25 2 2
8 Schroder, Emma Tongue River 14.50 1 1
9 Blackwell, Maddy Sheridan Hig 14.76 3
10 Migrants, Tarrin Sheridan Hig 14.84 2
11 Potts, Annette Normative Se 15.27 2
12 Hall, Tristin Arvada-Clear 15.50 1
13 Fisher, Angel Big Horn 16.20 2
14 Neuman, Shantell Normative Se 16.29 1
15 Gonda, Stephanie Sheridan Hig 16.80 1
16 Padgett, Kayleigh Sheridan Hig 16.88 2
17 Strobbe, Melissa Sheridan Hig 17.50 1

Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Clemens, Baylee Big Horn 28.15 4 10
2 Fillingham, Brittany Tongue River 29.31 4 8
3 Peyrot, Jacy Sheridan Hig 29.81 4 6
4 Grutzmacher, Amber Sheridan Hig 30.24 4 5
5 Longfellow, Denni Normative Se 30.26 3 4
6 Brown, Cameron Sheridan Hig 30.85 4 3
7 Thoney, Alicia Sheridan Hig 31.08 3 2
8 Schilling, Chloe Tongue River 32.13 3 1
9 Migrants, Tarrin Sheridan Hig 32.53 2
10 Kuehl, Maggie Sheridan Hig 32.77 3
11 Daheln, Graceann Sheridan Hig 32.83 3
12 Fisher, Angel Big Horn 33.50 3
13 Neuman, Shantell Normative Se 34.56 2
14 Wilson, Bailee Sheridan Hig 34.81 2
15 Padgett, Kayleigh Sheridan Hig 36.08 1
16 Gonda, Stephanie Sheridan Hig 36.64 2
17 Strobbe, Melissa Sheridan Hig 37.76 1

Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hutchinson, Holly Tongue River 1:05.18 10
2 Peyrot, Jacy Sheridan Hig 1:10.65 8
3 Richards, Angel Tongue River 1:20.21 6

Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kuehl, Maggie Sheridan Hig 2:40.64 10
2 Hutchinson, Holly Tongue River 2:45.34 8
3 Whiteman, Emma Sheridan Hig 2:48.28 6
4 Blackwell, Maddy Sheridan Hig 2:51.34 5
5 Switzenberg, Anna Sheridan Hig 2:54.13 4
6 Perfetti, Nikki Tongue River 2:54.81 3
7 Godwin, DeyAnna Sheridan Hig 2:56.92 2

Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Whiteman, Emma Sheridan Hig 6:10.29 10
2 Rogaczewski, Kaitlin Sheridan Hig 6:14.29 8
3 Bocek, Kalie Tongue River 6:22.11 6
4 Godwin, DeyAnna Sheridan Hig 6:26.66 5
5 Robinson, Lyssette Sheridan Hig 6:32.89 4
6 Switzenberg, Anna Sheridan Hig 6:35.00 3
7 Red Star, Reashawna Tongue River 6:48.66 2
8 Keller, Jenna Tongue River 6:57.67 1
9 Walters, Laura Tongue River 7:02.18
10 Watson, Mollie Big Horn 7:34.32

Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Henderson, Heidi Tongue River 15:06.06 10

Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Grutzmacher, Amber Sheridan Hig 17.75 10

Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Blaney, Madison Big Horn 51.76 10
2 Trabert, Jenny Big Horn 57.03 8
3 Daheln, Graceann Sheridan Hig 57.89 6
4 Schilling, Chloe Tongue River 1:01.65 5
-- Longfellow, Denni Normative Se DQ
-- Neuman, Shantell Normative Se DQ

Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Sheridan High School 'A' 1:08.48 10
1) Daheln, Graceann 2) Migrants, Tarrin
3) Gonda, Stephanie 4) Wilson, Bailee

Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Big Horn 'A' 4:34.39 10
1) Atkinson, Sydney 2) Clemens, Baylee
3) Blaney, Madison 4) Frank, Jordan
2 Tongue River High School 'A' 4:44.50 8
1) Bocek, Kalie 2) Schilling, Chloe
3) Mullaney, Reagan 4) Hutchinson, Holly
3 Sheridan High School 'A' 4:46.53 6
1) Kuehl, Maggie 2) Brown, Cameron
3) Daheln, Graceann 4) Blackwell, Maddy
-- Big Horn 'B' DQ
1) Trabert, Jenny 2) Hutton, Alisyn
3) Motsick, Carley 4) Atkinson, Shelby

Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Sheridan High School 'A' 11:16.90 10
1) Robinson, Lyssette 2) Switzenberg, Anna
3) Kuehl, Maggie 4) Rogaczewski, Kaitlin
2 Tongue River High School 'A' 11:45.09 8
1) Henderson, Heidi 2) Perfetti, Nikki
3) Keller, Jenna 4) Richards, Angel
3 Big Horn 'A' 12:07.44 6
1) Atkinson, Shelby 2) Frank, Jordan
3) Motsick, Carley 4) Trabert, Jenny

Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hutchinson, Holly Tongue River 4-07.00 10
2 Hutton, Alisyn Big Horn J4-07.00 8
3 Bocek, Kalie Tongue River J4-07.00 6
4 Motsick, Carley Big Horn 4-05.00 5
5 Schroder, Emma Tongue River 4-01.00 4

Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mullaney, Reagan Tongue River 15-03.00 10
2 Atkinson, Sydney Big Horn 14-08.00 8
3 Hutton, Alisyn Big Horn 14-05.25 6
4 Fillingham, Brittany Tongue River 14-00.00 5
5 Anderson, Amanda Big Horn 13-11.50 4
6 Frank, Jordan Big Horn 13-05.50 2.50
6 Blaney, Madison Big Horn 13-05.50 2.50
8 Atkinson, Shelby Big Horn 12-07.50 1
9 Motsick, Carley Big Horn 12-04.50
10 Perfetti, Nikki Tongue River 11-08.50
11 Keller, Jenna Tongue River 11-00.25
12 Brown, Cameron Sheridan Hig 9-07.50
13 Walters, Laura Tongue River 8-11.50

Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Atkinson, Sydney Big Horn 29-11.50 10
2 Blaney, Madison Big Horn 28-05.50 8
3 Frank, Jordan Big Horn 28-00.00 6
-- Clemens, Baylee Big Horn FOUL

Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Davidson, Shyan Big Horn 32-06.00 10
2 Buckingham, Abby Big Horn 30-01.50 8
3 Philips, Sammie Sheridan Hig 29-00.00 6
4 Good, Courtney Tongue River 28-09.00 5
5 Fillingham, Brittany Tongue River 28-08.50 4
6 Anderson, Amanda Big Horn 28-06.50 3
7 Uecker, Hayley Tongue River 25-01.00 2
8 Torkelson, Vera Sheridan Hig 24-11.50 1
9 Neill, Shaye Arvada-Clear 24-10.00
10 Schroder, Emma Tongue River 23-00.00
11 Stimpson, Kayla Tongue River 21-05.00
12 Potts, Annette Normative Se 20-05.00

Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Good, Courtney Tongue River 97-05.25 10
2 Buckingham, Abby Big Horn 90-02.50 8
3 Fillingham, Brittany Tongue River 89-01 6
4 Davidson, Shyan Big Horn 82-10.50 5
5 Neill, Shaye Arvada-Clear 77-02 4
6 Philips, Sammie Sheridan Hig 72-09.50 3
7 Torkelson, Vera Sheridan Hig 71-02 2
8 Stimpson, Kayla Tongue River 68-03 1
9 Uecker, Hayley Tongue River 67-11
10 Anderson, Amanda Big Horn 65-05
11 Schroder, Emma Tongue River 61-05
12 Wilson, Bailee Sheridan Hig 59-11.50
13 Potts, Annette Normative Se 51-05.50
14 Gonda, Stephanie Sheridan Hig 48-08

Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Kutterer, Brennan Tongue River 11.24 5 10
2 Williams, Colton Big Horn 11.35 5 8
3 Graves, Anthony Arvada-Clear 11.84 5 6
4 Hatzenbiler, Dean Tongue River 11.89 5 5
5 Holmes, John Normative Se 12.02 3 4
6 Pelissier, Will Big Horn 12.13 5 3
7 Ramsey, Brandon Sheridan Hig 12.39 4 2
8 Alikulov, Bek Sheridan Hig 12.52 3 1
9 Trentacosti, Tyler Sheridan Hig 12.60 5
10 McArthur, Camden Sheridan Hig 12.61 3
11 Chen, Jimmy Sheridan Hig 12.81 3
12 Walker, Andrew Big Horn 12.99 4
13 Kirschner, Gage Sheridan Hig 13.20 1
14 Dosymzhanov, Daulen Arvada-Clear 13.33 4
15 Juergens, Jared Big Horn 13.43 4
16 Ardnt, Tyler Sheridan Hig 13.46 2
17 Eppe, Dawson Sheridan Hig 13.52 2
18 O'Leary, Ethan Sheridan Hig 13.57 1
19 Grieg, Tanner Sheridan Hig 13.70 2
19 Beam, Mason Arvada-Clear 13.70 4
21 Thibault, Dakota Sheridan Hig 13.79 3
22 Dilloway, Zach Sheridan Hig 13.92 3
23 Johnson, Ethan Sheridan Hig 14.50 2
24 Karajanis, Shane Sheridan Hig 14.65 2
25 Nuangjumnong, Film Arvada-Clear 15.21 4

Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Williams, Colton Big Horn 24.25 4 10
2 Graves, Anthony Arvada-Clear 24.37 4 8
3 Pelissier, Will Big Horn 24.95 4 6
4 Ramsey, Brandon Sheridan Hig 25.57 4 5
5 Stutzman, Luke Tongue River 26.59 4 4
6 Chen, Jimmy Sheridan Hig 26.65 3 3
7 Updike, Christian Sheridan Hig 26.72 3 2
8 Michaud, Brock Big Horn 27.00 2 1
9 McArthur, Camden Sheridan Hig 27.23 3
10 Thibault, Dakota Sheridan Hig 27.77 1
11 Juergens, Jared Big Horn 27.92 3
12 O'Leary, Ethan Sheridan Hig 28.05 1
13 Dosymzhanov, Daulen Arvada-Clear 28.68 3
14 Beam, Mason Arvada-Clear 28.72 3
15 Kirschner, Gage Sheridan Hig 28.78 2
16 Ardnt, Tyler Sheridan Hig 28.83 1
17 Dilloway, Zach Sheridan Hig 28.95 2
18 Eppe, Dawson Sheridan Hig 29.30 1
19 Nuangjumnong, Film Arvada-Clear 30.11 2
20 Leonard, Aidan Sheridan Hig 30.35 2
21 Karajanis, Shane Sheridan Hig 31.62 1

Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Kutterer, Brennan Tongue River 53.42 3 10
2 Graves, Anthony Arvada-Clear 57.81 3 8
3 Holmes, John Normative Se 58.78 2 6
4 Stutzman, Luke Tongue River 1:00.13 3 5
5 Juergens, Jared Big Horn 1:02.92 3 4
6 Jones, Truman Sheridan Hig 1:02.96 3 3
7 Thibault, Dakota Sheridan Hig 1:03.58 2 2
8 Ardnt, Tyler Sheridan Hig 1:04.12 2 1
9 Nuangjumnong, Film Arvada-Clear 1:10.93 1
10 Leonard, Aidan Sheridan Hig 1:15.17 1
11 Karajanis, Shane Sheridan Hig 1:15.90 1

Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Trentacosti, Tyler Sheridan Hig 2:10.80 10
2 Vollmer, Cooper Tongue River 2:16.39 8
3 Hernandez, Carlos Sheridan Hig 2:25.09 6
4 Good, Dylan Tongue River 2:29.88 5
5 Andersen, Michael Sheridan Hig 2:32.37 4
6 Briggs, Jonathon Sheridan Hig 2:40.34 3
7 Jones, Truman Sheridan Hig 2:44.51 2
8 Vielhauer, Lucas Sheridan Hig 2:48.82 1
9 Moseman, Matthew Arvada-Clear 2:57.53
10 Keller, Grant Tongue River 3:03.82

Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Vollmer, Cooper Tongue River 5:10.83 10
2 McIntyre, Jacob Tongue River 5:19.04 8
3 Watson, Billy Big Horn 5:25.61 6
4 Andersen, Michael Sheridan Hig 5:29.59 5
5 Good, Dylan Tongue River 5:41.51 4
6 Cummins, Kobie Big Horn 5:51.02 3
7 Briggs, Jonathon Sheridan Hig 5:59.39 2
8 Vielhauer, Lucas Sheridan Hig 6:18.98 1
9 Eisenhooth, Caleb Normative Se 6:23.05
10 Keller, Grant Tongue River 6:38.89
11 Moseman, Matthew Arvada-Clear 7:01.50

Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Watson, Robert Big Horn 11:09.45 10
2 McIntyre, Jacob Tongue River 12:05.52 8

Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Warder, Tanner Big Horn 16.41 10
2 Greenelsh, Liam Big Horn 16.42 8

Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Ostler, Kyler Big Horn 43.50 2 10
2 Warder, Tanner Big Horn 43.51 2 8
3 Nance, Jack Big Horn 47.66 2 6
4 Hatzenbiler, Dean Tongue River 51.65 1 5
5 Katschke, Taylor Sheridan Hig 52.12 1 4
6 Beam, Mason Arvada-Clear 56.71 1 3

Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Sheridan High School 'A' 51.05 10
1) O'Leary, Ethan 2) Ramsey, Brandon
3) Chen, Jimmy 4) McArthur, Camden
2 Sheridan High School 'B' 55.41 8
1) Eppe, Dawson 2) Grieg, Tanner
3) Macha, Kurtis 4) Johnson, Ethan

Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Big Horn 'A' 3:48.32 10
1) Williams, Colton 2) Warder, Tanner
3) Greenelsh, Liam 4) Ostler, Kyler
2 Sheridan High School 'A' 4:06.84 8
1) Trentacosti, Tyler 2) Hernandez, Carlos
3) Jones, Truman 4) Katschke, Taylor
3 Big Horn 'B' 4:09.35 6
1) Lydic, Nathaniel 2) Van Dyken, Kade
3) Pelissier, Will 4) Michaud, Brock
4 Sheridan High School 'B' 4:31.23 5
1) O'Leary, Ethan 2) Leonard, Aidan
3) Ramsey, Brandon 4) Updike, Christian

Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Big Horn 'A' 9:22.33 10
1) Cummins, Kobie 2) Watson, Robert
3) Watson, Billy 4) Lydic, Nathaniel

Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Van Dyken, Kade Big Horn 5-11.00 10
2 Updike, Christian Sheridan Hig 5-03.00 8
-- Katschke, Taylor Sheridan Hig FAIL
-- Alikulov, Bek Sheridan Hig FAIL
-- Dilloway, Zach Sheridan Hig FAIL

Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kutterer, Brennan Tongue River 20-05.50 10
2 Pelissier, Will Big Horn 18-09.00 8
3 Hatzenbiler, Dean Tongue River 17-11.75 6
4 Updike, Christian Sheridan Hig 17-03.00 5
5 Van Dyken, Kade Big Horn 17-01.75 4
6 Michaud, Brock Big Horn 17-00.50 3
7 Vollmer, Cooper Tongue River 16-10.50 2
8 Chen, Jimmy Sheridan Hig 16-10.00 1
9 Nance, Jack Big Horn 16-09.25
10 Williams, Colton Big Horn 16-08.50
11 Graves, Anthony Arvada-Clear 16-06.00
12 Ostler, Kyler Big Horn 16-04.50
12 Walker, Jett Tongue River 16-04.50
14 Alikulov, Bek Sheridan Hig 16-01.00
15 Johnston, Eli Sheridan Hig 15-09.50
16 Beam, Mason Arvada-Clear 15-01.50
17 McIntyre, Jacob Tongue River 15-00.25
18 Stutzman, Luke Tongue River 14-09.75
19 Katschke, Taylor Sheridan Hig 14-07.50
20 Nuangjumnong, Film Arvada-Clear 13-03.00

Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kutterer, Brennan Tongue River 41-07.00 10
2 Warder, Tanner Big Horn 40-01.00 8
3 Ostler, Kyler Big Horn 38-09.00 6
4 Greenelsh, Liam Big Horn 38-05.50 5
5 Hatzenbiler, Dean Tongue River 37-10.00 4
6 Nance, Jack Big Horn 34-09.00 3

Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mullinax, Seth Big Horn 44-06.00 10
2 Alzheimer, Chris Big Horn 44-01.50 8
3 Schroder, Mason Tongue River 41-01.00 6
4 Parker, Jaxon Big Horn 39-08.50 5
5 Kruck, Jeremy Big Horn 37-09.00 4
6 Strom, Christian Big Horn 37-02.00 3
7 Holmes, John Normative Se 35-01.50 2
8 Johnson, Ethan Sheridan Hig 33-04.00 1
9 Sharp, Marcus Tongue River 33-00.00
10 Eisenhooth, Caleb Normative Se 32-11.00
11 Eppe, Dawson Sheridan Hig 32-10.50
12 Lytton, Aj Tongue River 32-09.00
13 Walker, Andrew Big Horn 32-08.00
14 McCurry, Aidan Big Horn 32-06.00
15 Johnston, Eli Sheridan Hig 31-11.00
16 Miller, Austin Tongue River 31-07.00
17 Grieg, Tanner Sheridan Hig 31-06.50
18 Dosymzhanov, Daulen Arvada-Clear 31-06.00
19 Lobach, Corey Tongue River 31-03.00
20 Ndago, Wesley Sheridan Hig 30-04.00
21 Johnson, Zach Sheridan Hig 30-02.00
22 Herron, Weston Sheridan Hig 29-02.00
22 Macha, Kurtis Sheridan Hig 29-02.00
24 Etchechoury, Peyton Big Horn 27-10.00

Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Schroder, Mason Tongue River 127-09 10
2 Mullinax, Seth Big Horn 127-05 8
3 Kruck, Jeremy Big Horn 122-10 6
4 Alzheimer, Chris Big Horn 114-03 5
5 Sharp, Marcus Tongue River 106-01 4
6 Parker, Jaxon Big Horn 100-02 3
7 Strom, Christian Big Horn 98-01 2
8 Ndago, Wesley Sheridan Hig 94-01 1
9 Johnson, Ethan Sheridan Hig 94-00
10 Herron, Weston Sheridan Hig 93-05
11 Johnson, Zach Sheridan Hig 92-00
12 Lytton, Aj Tongue River 90-03
13 Eppe, Dawson Sheridan Hig 87-11
14 McCurry, Aidan Big Horn 85-09
15 McArthur, Camden Sheridan Hig 83-09
16 Macha, Kurtis Sheridan Hig 83-05
17 Kirschner, Gage Sheridan Hig 80-06
18 Grieg, Tanner Sheridan Hig 78-08
19 Dosymzhanov, Daulen Arvada-Clear 78-01
20 Eisenhooth, Caleb Normative Se 76-05
21 Johnston, Eli Sheridan Hig 75-07
22 Lobach, Corey Tongue River 74-02
23 Miller, Austin Tongue River 72-02
24 Walker, Andrew Big Horn 71-06
25 Holmes, John Normative Se 70-09
26 Etchechoury, Peyton Big Horn 64-09.50